Wczytuję dane...

Henna brwi - najczęstsze pytania

W naszym wpisie opowiemy o zabiegu stylizacj brwi henną. To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Dzięki hennie brwi uzyskujemy naturalny efekt pełnych i pięknych brwi. Przeczytaj więcej o tym zabiegu!

 

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na poniższe pytania:

Czym jest henna?

Henna jest barwnikiem, który służy do farbowania skóry oraz włosów. Jej początki sięgają starożytnego Egiptu. Możemy wyróżnić hennę naturalną oraz farby. Henna naturalna jest o wiele trwalsza i łagodniejsza dla skóry. Efekt utrzymuje się dłużej, jest to około 2 tygodni na skórze i 6 na włosach.


Na czym polega henna brwi?

Aplikacja henną polega na nałożeniu preparatu na skórę oraz brwi. Po zmyciu henny na skórze pozostaje kolor. Przed zabiegiem warto użyć pasty do henny, by uniknąć zabrudzenia skóry wokół.

 

Jak wygląda zabieg henny brwi?

Zabieg  henny wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym. Po ustaleniu kształtu brwi jaki chcemy osiągnąć, stylistka aplikuje preparat na nasze brwi oraz skórę. Po upływie zaplanowanego czasu zmywa hennę, a nasze brwi pozostają wyraziste i podkreślone.

 

Jakie są opinie na temat zabiegu henny brwi?

Opinie na temat zabiegu są bardzo pozytywne. Trwa on od 15 do 30 minut, jest całkowicie bezbolesny. Wypełnione i odżywione brwi wpływają na wygląd całej twarzy.

 

Jak dobrać kolor henny do brwi?

Kolor henny dobieramy na podstawie koloru włosów oraz skóry. Jeśli nasza klientka to naturalna blondynka zaproponujemy ciemny blond lub jasny brąz, natomiast klientce brunetce najlepiej wykonać zabieg z użyciem henny w ciemnym odcieniu.

 

Jaka henna jest najlepsza? - rodzaj i marka

Najlepsza henna naturalna to Brow Henna, jest to henna pudrowa, która farbuje skórę oraz włosy. Henna Refectocil jest farbą do brwi, która również dobrze się sprawdza podczas zabiegu henny. Jeśli jednak zależy nam na wypełnieniu ubytków oraz nakreśleniu kształtu brwiom henna BH sprawdzi się lepiej.

 

Henna brwi - ile się utrzymuje?

Henna naturalna utrzymuje się około 2-3 tygodni na skórze oraz 6 tygodni na włosach. Jest bardzo wytrzymała i pięknie się prezentuje. Henna Refectocil utrzymuje się 2-3 tygodni.

 

Jak zrobić hennę brwi w domu? - instrukcja krok po kroku

Hennę możemy wykonać w domu, bardziej polecana jest wtedy farba Refectocil z uwagi na to, że nie pokrywa w tak dużym stopniu skóry i jest mniejsze ryzyko zabrudzenia. Natomiast jeśli decydujemy się na wykonanie zabiegu samodzielnie przy użyciu henny BH najważniejsze jest nakreślenie kształtu brwi przy użyciu pasty do brwi. Później nakładamy preparat na skórę po odczekaniu stosowanego czasu zmywamy hennę.

 

Jakie są przeciwwskazania dla henny brwi?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu henny brwi. Przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się ze stylistką i dowiedzieć się szczegółów. W ankiecie do stylizacji brwi można przeczytać więcej o przeciwwskazaniach.

 

Nieudana henna brwi - co zrobić?

W przypadku nieudanej henny najlepiej udać się do profesjonalnej stylistki po poradę. Tylko ona będzie mogła właściwie ocenić stan po zabiegu. Dzięki jej pomocy jest szansa na usunięcie śladów po nieudanym zabiegu.

 

Ile kosztuje henna brwi? - cena u kosmetyczki

Cena zabiegu z wykorzystaniem henny to kwota od 50 do 100 zł.

 

Gdzie kupić hennę brwi?

Hennę do brwi możesz zamówić na naszej stronie: HENNA BRWI. Dostępna jest także u naszych dystrybutorów, adresy znajdziesz w kategori SKLEPY.

 

Henna brwi przed i po - zdjęcia!

Wykonanie: Anna Chrostowska, Instruktor Noble Lashes