Wczytuję dane...

Eco and Noble - wywiad z Pawłem Wojciechowskim

Noble Lashes to jedna z najbardziej znanych marek branży przedłużania rzęs. Na swoim koncie ma takie odznaczenia jak e-Gazele Biznesu, Małopolska Nagroda Gospodarcza oraz Trojak Olkuski. Marka wielokrotnie doceniana za swoją działalność społeczną oraz wsparcie lokalnej gospodarki zwraca się w stronę działań na rzecz ochrony środowiska. Najnowsza kampania "Eco and Noble" podbija serca stylistek rzęs z całego świata. Innowacyjny i odważny projekt Noble Lashes odpowiada na problem zanieczyszczenia naszego środowiska plastikiem. W tej akcji nie ma podziałów i kategorii, dbamy o nasze wspólne dobro. Dowiedz się więcej o akcji "Eco and Noble"

 

R: Akcja Eco and Noble to wielka akcja społeczna promująca ochronę naszej planety, skąd pomysł na taką inicjatywę?

PW: Uważam, że każdy człowiek, a zwłaszcza przedsiębiorcy, osoby bardzo świadome i aktywne, chcą zmieniać świat na lepsze. Gdy rentowność biznesu nie spędza już snu z powiek, działanie w tym kierunku wydaje się być bardzo naturalną rzeczą.

 

R: Kiedy nastąpił ten przełomowy moment?

PW: Gdy nasz biznes wzniósł się na wyższy poziom uznaliśmy, że musi mieć również przesłanie społeczne. W 2016 roku podjęliśmy pierwsze kroki w zakresie przekształcenia naszej firmy w biznes odpowiedzialny społecznie. Wtedy właśnie zaangażowaliśmy się w pomoc dla bezdomnych zwierząt. Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał jaki ma w sobie nasza firma, uznaliśmy, że musimy robić więcej.

 
Paweł Wojciechowski właściciel Noble Lashes, przedłużanie rzęs 

 

R: Jaki był kolejny krok?

PW: Pomyśleliśmy, że nasze klientki - stylistki rzęs, robią wielkie rzeczy i należy się im za to uznanie. Godzą ze sobą wiele ról - żony , matki, szefa czy przedsiębiorcy. Sam jestem przedsiębiorcą i wiem jaki mają etos pracy. Pracują bardzo ciężko i o wiele za długo. Ich doba ma również tylko 24 godziny i trudno jest im wszystko w tym czasie zrobić. Dlatego wyszliśmy z założenia, że to po naszej stronie powinno leżeć zainicjowanie działań i umożliwienie stylistkom działalności dla dobra środowiska. Stylistki rzęs wyznaczają standardy w branży przedłużania rzęs, ale ich potencjał sięga dużo dalej. Dlaczego nie miałyby również zostać pionierkami w zakresie ochrony środowiska? Wierzę, że razem możemy przyczynić się do wyraźnej zmiany na lepsze.

 

Paweł Wojciechowski Noble Lashes, rzęsy eco

 

R: Dlaczego akurat ochrona środowiska?

PW: To bardzo proste, ten temat dotyka nas wszystkich. Szczególnie obecna sytuacja dotycząca zanieczyszczeń mórz i oceanów plastikiem jest tak bardzo istotna. Dzięki wspólnej inicjatywie chcemy pokazać, że w każdym aspekcie naszego życia możemy zwrócić się w stronę natury. Plastik stanowi aż 70% światowych odpadów. Obecna sytuacja naszej planety jest coraz cięższa, jak donosi WWF rocznie w ocenie plastik zabija ponad milion zwierząt. Bardzo możliwe, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Idea, że dzięki naszym działaniom możemy przyczynić się do zmniejszenia światowego zanieczyszczenia sprawia, że warto. Powinniśmy działać razem dla dobra nas wszystkich.

 

R: Na czym polega akcja Eco and Noble?

PW: Głównym trzonem akcji jest nowa linia rzęs ECO LASHES. Rzęsy z tej linii są innowacyjne, ułatwiają pracę i są idealne do metod objętościowych. Są umieszczone na jasnych paskach ze specjalnym klejem, który wynaleźliśmy bazując na wynikach testów i opiniach naszych instruktorek. Dzięki niemu rzęsy bardzo łatwo się zdejmuje i tworzy z nich kępki. Same paletki są wykonane z przyjaznego dla środowiska materiału, papieru Kraft. Papier Kraft jest niesamowicie wytrzymały, ekologiczny i w stu procentach biodegradowalny. Szacujemy, że będziemy w stanie zmniejszyć produkcję plastikowych paletek o 4-6 ton w ciągu pierwszego roku funkcjonowania rzęs z linii ECO.

Poza zmniejszeniem produkcji plastiku, postawiliśmy również na recykling tego plastiku, który cały czas trafia na rynek w naszej branży. Dlatego drugi trzon akcji polega tym, że stylistki rzęs mogą przynieść do nas zużyte plastikowe paletki po rzęsach, a my wymienimy je na rzęsy ECO. Za każde 20 zużytych paletek otrzymają od nas paletkę rzęs ECO LINE.

 

Przedłużanie rzęs z Eco Volume Lashes

 

R: Gdzie stylistki będą mogły wymieniać zużyte paletki na rzęsy Eco Volume Lashes?

PW: Zużyte paletki zbieramy we wszystkich naszych sklepach franczyzowych i partnerskich oznaczonych na naszej stronie ikoną zielonego drzewa. Warto również dodać, że nie zbieramy tylko rzęs naszej firmy, wymieniamy również paletki konkurencji. Dbamy o nasze wspólne dobro, dlatego w tych działaniach nie może być żadnych podziałów.

 

R: Co dzieje się z oddanymi plastikowymi paletkami rzęs?

PW: Zebrane plastikowe paletki rzęs wysyłane są do centrali Noble Lashes, skąd przekazywane są do recyklingu. Dzięki takim działaniom paletki zyskują drugie życie w całkowicie nowej formie. 

 

R: To szlachetny cel, ale czy takie działania się opłacają?

PW: W Noble Lashes nie patrzymy tylko na liczby. Owszem, muszą się one zgadzać, ale nasza marka powstała po to, aby upiększać kobiety, dodawać im pewności siebie i polepszać komfort życia. Stymulujemy przedsiębiorczość i pomagamy stylistkom, które w naszych oczach są cichymi bohaterami rozwoju polskiej gospodarki. Nauczyliśmy się, że model biznesowy, który powstaje by tworzyć wartość broni się również pod względem finansowym. 

 

Eco Volume Lashes do przedłużania rzęs

 

R: Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wspomaganie fundacji, które zajmują się ochroną środowiska?

PW: To jest jedna z opcji. Wolontariusze i darczyńcy wspomagający fundacje robią bardzo wiele w tym temacie. Jednak uważam, że działalność społeczna będąca integralną częścią  biznesu firmy, w naszym przypadku przyniesie więcej korzyści. Po pierwsze, rentowna firma inwestuje w odpowiedzialność społeczną i zrównoważony rozwój latami. Po drugie, wspiera swoich klientów umożliwiając im dbanie o środowisko i kształci w nich dobre nawyki. Po trzecie, jest wzorem dla konkurentów, którzy w końcu idą w jej ślady - do czego zachęcam wszystkie firmy z naszej branży.

 

R: Czy ta akcja wywoła wielką ekologiczną falę w branży przedłużania rzęs?

PW: Nie wiem. Bylibyśmy bardzo szczęśliwi, widząc branżę jednoczącą się w tym szlachetnym i wspólnym celu. Jednak zdajemy sobie sprawę, że takie działania to ogromne koszty. Szacujemy, że akcja Eco and Noble w pierwszym roku będzie nas kosztowała 0,8 do 1,5 miliona złotych. To bardzo duży wydatek na który może sobie pozwolić niewiele firm z naszej małej, bardzo rozdrobnionej branży. Dlatego uważamy, jako liderzy rynku, że to na nas spoczywa obowiązek poniesienia tych inwestycji. Wierzymy, że z wielką siłą Noble Lashes wiąże się wielka odpowiedzialność.     

 

R: Od kiedy rusza akcja Eco and Noble?

PW: Rzęsy Eco Volume Lashes będą miały swoją premierę na targach Beauty Forum, czyli dnia 9 marca i nie planujemy jej daty końcowej. Natomiast akcja wymiany zużytych paletek na rzęsy z linii Eco w naszych sklepach rusza 13 marca.

Osobiście w imieniu całego zespołu Noble Lashes zachęcam do przyłączenia się do akcji, używania hashtagu  #ecoandnoble, wymieniania zużytych paletek rzęs na rzęsy Eco Volume Lashes i do pracy na tych niesamowitych, jedynych w swoim rodzaju rzęsach, które upiększą nie tylko Waszą klientkę, ale też naszą planetę. 

 

R: Bardzo dziękuję za rozmowę.

PW: Również dziękuję.