Wczytuję dane...

Higiena po zabiegowa - czyli jak zadbać o rzęsy przedłużone

Wybierając się na zabieg przedłużania rzęs musimy pamiętać o tym, że trwałość oraz piękno naszych rzęs nie zależy wyłącznie od umiejętności stylistki. Bardzo ważna jest właściwa higiena i dobre praktyki, które stosujemy same w domu. Dowiedz sie jak właściwie zadbać o sztuczne rzęsy. 

 

Dobierz odpowiedni szampon

 

Obecnie na rynku istnieje wiele szamponów stworzonych specjalnie dla rzęs przedłużonych. Warto zwracać uwagę na skład produktów, które wybieramy oraz miejsce ich produkcji. Do niedawna w naszej stronie mogłaś zamówić szampon do rzęs LC, który aktualnie został zastąpiony nowymi produktami. Obecnie w naszej ofercie posiadamy profesjonalną piankę do czyszczenia rzęs, która dokładnie oczyszcza rzęsy oraz poprawia kondycję rzęs naturalnych. Służy zarówno do przygotowania rzęs do zabiegu jak i do codziennej pielęgnacji po zabiegowej. Na naszej stronie znajdziesz również naturalny szampon Pure Lash, który jest opracowany oraz produkowany w Polsce. Tworzony z naturalnych składników pielęgnuje i głęboko oczyszcza przestrzenie między rzęsowe. Został przebadany oftalmologicznie, dlatego jest bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwych oczu.

 

NASZA RADA:  Stawiaj na preparaty i produkty stworzone do stylizacji rzęs, nie zastępuj ich zamiennikami w postaci mydła lub płynu pod prysznic, ponieważ może to wpłynąć na trwałość Twojej aplikacji. 


Przeczesuj rzęsy 

 

Czesanie rzęs jest ważne, aby zapobiegać ich plątaniu, odkształcaniu oraz wykrzywianiu. Warto przeczesywać rzęsy raz dziennie(np. rano lub w ciągu dnia). Ważne jest to, żeby nie przeczesywać rzęs zbyt często. Szczoteczka do rzęs posiada delikatne włosie, jednak nawet ona stosowana zbyt często może osłabić wiązanie kleju. Kolejną ważną sprawą jest nie przeczesywanie rzęs od razu po umyciu. Wilgotne rzęsy należy osuszyć i dopiero po chwili przeczesać. Dlaczego? Mokre rzęsy, podobnie do naszych włosów są bardziej wrażliwe i skłonne do uszkodzeń. 

 

Nie natłuszczaj rzęs 

 

To może wydawać się błaha sprawa, jednak wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że rezygnacja z kosmetyków zawierających olejki to za mało. Samo przecieranie palcami rzęs przedłużonych ma duży wpływ na ich trwałość. Na opuszkach naszych palców gromadzą się bakterie, tłuszcze oraz zabrudzenia. Jeśli posiadasz nawyk przecierania lub częstego dotykania rzęs warto z nim walczyć i uświadomić sobie jakie negatywne skutki dla przedłużonych rzęs ma taka czynność. Dodatkowym czynnikiem, który może wpłynąć negatywnie na naszą aplikację są kremy pod oczy. Pamiętaj, by aplikować krem ostrożnie i zachować bezpieczną odległość od dolnej powieki. Najlepiej jednak zainwestować w produkty tworzone na bazie wody.