Wczytuję dane...

Celebrujemy święto drzewa - Noble Lashes i Klub Gaja

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza - czytamy na stronie dedykowanej Świętu Drzewa. 

 

Święto drzewa jest wspaniałym programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku. Celem programu jest edukacja dla zrównoważonego rozwoju i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. We współpracy między innymi z Klubem Gaja oraz Polskimi Lasami Państwowymi, 10 października 2019 udało nam się posadzić 600 nowych drzew. To niesamowite ile udało nam się osiągnąć dzięki pomocy stylistek rzęs z całej Polski oraz za granicy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy udostępniony post i wspomnienie o akcji, która naprawdę zmienia świat


Posadź drzewo z marką Noble Lashes 

Uroczyste wydarzenie Święta Drzewa poprowadził Jacek Brożek, założyciel i prezes Klubu Gaja. Na co dzień kieruje akcjami dotyczącymi ochrony środowiska oraz zwierząt. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Gościem wydarzenia był aktor Bartłomiej Topa, który jest ambasadorem Klubu Gaja i od lat jest zaangażowany w działania proekologiczne. Bierze udział w eventach poświęconych ochronie środowiska naturalnego, dobrych praktyk oraz świadomego biznesu. Wraz z Klubem Gaja aktywnie działa na rzecz zwierząt, prowadząc spotkania edukacyjne.  


Właściciele marki Noble Lashes z Bartłomiejem Topa 

Obok sadzenia drzew, poznawania przyczyn i skutków zmian klimatycznych kolejną ideą Święta Drzewa jest współpraca na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz budowania kapitału ekologicznego i społecznego.  

Stopniowo wprowadzamy rozwiązania służące ochronie środowiska naturalnego. Rzęsy w biodegradowalnych opakowaniach oraz naturalne składniki preparatów to pierwsze kroki w walce o lepsze jutro. Działania proekologiczne, które wspierają rozwój świadomości w biznesie są dla nas szczególnie ważne. Branża kosmetyczna obecnie wytwarza ogromną ilość plastiku. Szacujemy, że nasza firma w rok może zminimalizować produkcję plastiku aż o 5 ton. Podnosząc świadomość w branży kosmetycznej liczymy na dołączenie do akcji innych firm. Działając razem mamy szansę dokonywać wielkich zmian na lepsze! 


Uroczysta gala Święta Drzewa 

Wspieraj dobre praktykieco inicjatywę - używaj hashtagu #ecoandnoble. Więcej o Święcie Drzewa przeczytasz na stronie swietodrzewa.pl.