Komfort podczas zabiegu stylizacji rzęsKomfort i wygoda podczas  przedłużenia  i zagęszczenia rzęs to jedne z najważniejszych elementów  zabiegu. Wbrew pozorom wygodnie musi być nie tylko stylistce ale również klientce. Niejednokrotnie spotkałam się z opinią klientek, które wybierały ten salon czy też gabinet, w którym było wygodniejsze łóżko.  Mając na uwadze wybór wygodnego łóżka kosmetycznego, musimy pamiętać, że my stylistki tylko przy nim siedzimy a klientka leży i to wcale nie krótko, bo około dwie godziny w zależności od rodzaju zabiegu. 

 

Łóżko kosmetyczne i krzesło...

Dlatego też łóżko po pierwsze powinno być w szczególności dopasowane do wysokości krzesła (i odwrotnie), na którym siedzi stylistka, a po drugie powinno spełniać rolę wygodnej leżanki dla klientki. Polecam specjalne podpórki za plecy, odciążające kręgosłup. Z autopsji wiem, że nie zawsze stylowe i ładnie prezentujące się łóżko jest również wygodne, a przynamniej na tyle by swobodnie wyleżeć na nim te dwie godziny.

 

Jako instruktor stylizacji rzęs i brwi, również i ja korzystam nieprzerwanie od ponad 4 lat z zabiegu stylizacji rzęs. I przyznam szczerze, że gdyby nie ten fakt, to nie wiem czy tak bardzo zastanawiałabym się nad komfortem.

  

A jednak leżałam już na wielu, naprawdę wielu łóżkach kosmetycznych i żadne nie było super wygodne. Oczywiście były to łóżka faktycznie designerskie, ale niestety  tylko to je wyróżniało. Dlatego też z doświadczenia wiem, że ważne jest, aby łóżko było przede wszystkim miękkie. Wówczas nasza klientka wyleży nam tyle czasu, ile tylko będziemy potrzebować.

 

Nie łatwo jest znaleźć na rynku bardzo wygodne łóżko, ale można je sobie skonstruować samemu. Polecam do tego celu wykorzystać wszelkiego rodzaju nakładki piankowe na łóżka (niekoniecznie na łóżko sypialniane). Ja sama skonstruowałam sobie sama takie cudo i nigdzie, u żadnej innej stylistki nie leży mi się tak wygodnie jak u siebie.

 

Do tego celu wykorzystałam zwykłe łóżko do masażu, które przykryłam nakładką na materac z pianki WellPur. Dla większej wygody i miękkości, szeroka nakładka (140cm) została złożona na pół i umiejscowiona na łóżku do masażu o szerokości 70cm. Bardzo często bywa, że klientki u mnie zasypiają, a tym samym sam zabieg jest jeszcze przyjemniejszy i odprężający.

  

Lampa Glamcor

Każda z nas wie, że wygodne łóżko i krzesło to bardzo dużo, ale nie wszystko. Jeszcze musimy posiadać bardzo dobre oświetlenie, aby wychwycić każdą rzęsę. Dlatego też polecam znakomitą do tego celu lampę Glamcor, do kupienia w sklepie Noble Lashes. Mając już sprzęt najwyższej jakości, mamy pewność, że zabieg stylizacji rzęs będzie zarówno dla nas jak i dla klientki samą przyjemnością.

Jest jeszcze coś, czego moim zdaniem nie można pominąć, aby intensywniej wesprzeć jakość zabiegu, to oprawa holistyczna. Polecam stworzyć w swoim gabinecie stylizacji rzęs swojego rodzaju spa. Klientki zwracają uwagę na kolorystykę naszego salonu. Kolory ścian czy też dodatków powinny uspokajać i wprawiać w dobry nastrój, aby klientka mogła wyciszyć się i aby zabieg upłynął jej w miłej atmosferze. Takimi kolorami są: jasne beże/brązy, szarości oraz jasne róże i wrzosy.

  

 

Aromaterapia w Twoim salonie!

Również aromaterapia odgrywa ważną rolę w naszym miejscu pracy.  Do tego celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju wiece zapachowe o delikatnym, nie drażniącym i subtelnym zapachu. Zapachy należy wybierać bardzo ostrożnie, bo nie każdej klientce podoba się to samo. Nie można też przesadzić z intensywnością zapachu, aby ani nas, ani klientki nie rozbolała głowa. Polecam zapalić świecę zapachową na półgodziny przed przybyciem klientki i na 5 min przed jej przyjściem świecę zgasić. Można także delikatnie nasączyć gąbeczkę w Lash Coolerze i rozprowadzić delikatną mgiełkę zapachową w całym gabinecie. Po każdym zabiegu pomieszczenie należy wietrzyć, niezależnie od pory roku.

 

Jeżeli oprócz stylizacji rzęs wykonujemy również inne zabiegi kosmetyczne (np. stylizacja paznokci), dobrze byłoby mieć do tego celu dwa osobne pomieszczenia, aby zapachy się nie mieszały. Jeśli nie pozwalają nam na to warunki, to warto zorganizować zabiegi tak, aby wykonywać jednego dnia np. samą stylizację paznokci, a dnia następnego samą stylizację rzęs. Niezbyt przyjemnie leży się podczas zbiegu stylizacji rzęs w gabinecie, gdzie uprzednio były wykonywane stylizacje paznokci dość intensywnymi preparatami (np. akryl), chyba że posiadamy nowoczesne preparaty bezwonne.

 

Kuferek kosmetyczny na wagę złota

Bezapelacyjnie czystość, higiena i porządek w gabinecie to również ważne elementy całokształtu naszej pracy - tego podważyć się nie da. Czasami jednak potrzebujemy wykonać zabieg poza naszym salonem dlatego profesjonalizm i higiena musi być reprezentowana przez nasz kuferek kosmetyczny.

W zależności od potrzeb może to być duży gabarytowo kuferek, który posiada kółka ( w ofercie Noble Lashes jest on czarny), aby łatwiej było się nam z nim przemieszczać lub wybrąć mniejszy, bardziej poręczny kuferek, który jest na szyfr i idelnie nadaje się do przechowyania lakierów hybrydowych czy sztucznych rzęs.

 

Nie tylko zabieg jest oceniany 

Równocześnie to, co cieszy nasze oko, z pewnością ucieszy również oczy klientki, która nas odwiedza. Każda z nas przecież chciałaby być postrzegana jako stylistka na poziomie, przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonywanego zabiegu, ale również ze względu na sposób prowadzenia swojego gabinetu. Dlatego też wygoda każdego zabiegu jest niezwykle ważnym elementem, o którą musimy dbać, jeżeli chcemy być najlepsze. Jest to gwarancją, że nasz biznes będzie miał się coraz lepiej, w myśl złotej  zasady, że „jedna zadowolona klientka, to coraz więcej zadowolonych klientek, odwiedzających nasz salon”. 

 

 

Paulina Gieniec

Instruktor stylizacji rzęs i brwi Noble Lashes