Wczytuję dane...

Od czego zależy trwałość naszych aplikacji?

Marzeniem każdej z początkujących stylistek są tzw. ”drzwi obrotowe„ w ich salonie oczywiście, które nie zamykają się od ilości przechodzących przez nie klientek. Aby nasz klient wrócił, aplikacje muszą być poprawne, piękne, ale przede wszystkim trwałe. Na trwałość zabiegu ma wpływ bardzo wiele czynników. Aby uniknąć reklamacji związanych ze zbyt szybkim ubytkiem, należy brać pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na trwałość aplikacji.

Główne przyczyny nietrwałej aplikacji

  • Nieprawidłowo dobrany klej do tempa pracy, warunków panujących w pomieszczeniu, w którym wykonywany jest zabieg
  • Nieprawidłowa aplikacja
  • Niedokładny demakijaż i przygotowanie rzęs naturalnych do zabiegu
  • Aspekty indywidualne klientek
  • Nieprawidłowe postępowanie po zabiegu ze strony klientki

 

            Klej

 

Klej jest produktem, który powinniśmy dobierać przede wszystkim ze względu na tempo naszej pracy oraz warunki, w jakich wykonujemy zabieg. Mowa tu o prawidłowej wilgotności i temperaturze powietrza. Jeśli wybierzesz klej szybkoschnący, a jesteś początkującą stylistką i dość dużo czasu zajmuje Ci odseparowanie i zaaplikowanie rzęsy sztucznej, istnieje wówczas ryzyko nazywane potocznie „klejeniem na sucho”. Przy kleju szybkoschnącym bardzo ważny jest czas od momentu zamoczenia rzęsy sztucznej w kleju, a zaaplikowaniem jej na rzęsę naturalną. Twoje działanie musi być świadome i szybkie. Jeśli robisz to zbyt wolno klej wyschnie, rzęsa owszem może się wtedy przyczepić i stwarzać pozór dobrze zaaplikowanej ,jednak najczęściej pod koniec zabiegu, podczas przeczesania rzęsa wypadnie. Taka sama sytuacja pojawi się kiedy źle dobierzesz klej do warunków w Twoim salonie. Warto wcześnie poznać  temperaturę i wilgotność, w której dany klej najlepiej spełnia swoją funkcję. Przydatna może okazać się stacja pogodowa i nawilżacz powietrza, które pomogą Ci na kontrolować warunki otoczenia pracy i prawidłowy dobór kleju. (kliknij)

 

Niedokładny demakijaż i przygotowanie rzęs naturalnych do zabiegu

 

Bardzo wiele stylistek nie zwraca uwagi na czystość rzęs naturalnych przed zabiegiem. Aby aplikacja była trwała, konieczne jest dokładne zmycie resztek makijażu. Można poprosić swoje klientki, aby w dzień zabiegu nie malowały rzęs, jeśli jednak muszą to zrobić użyj przed zabiegiem specjalnej pianki, która oprócz właściwości oczyszczających działa również bakteriobójczo (kliknij). Następnie dokładnie odtłuść rzęsy primerem. Dopiero kiedy masz pewność ,że rzęsy naturalne są czyste przejdź do aplikacji. (kliknij)

 

 

Nieprawidłowa aplikacja

 

 

Aby rzęsa została zaaplikowana poprawnie, a przede wszystkim trwale, musi zostać zamaczana w kropli kleju pionowo. Tylko taki ruch daje pewność, że podstawa rzęsy sztucznej zostanie nasączona klejem. Jeśli nie przyczepisz podstawy rzęsy sztucznej do naturalnej, twoja klientka podczas rozczesywania rzęs, zahaczy o nią, wyrywając przy tym swoja naturalną rzęsę, jednocześnie tworząc nieestetyczny ubytek.

 

Aspekty indywidualne klientek

 

Przyczyną zbyt szybkiego ubytku rzęs są również pewne choroby związane z zaburzeniami ze strony hormonów. Zauważa się szybszą wymianę rzęs w momencie przyjmowania suplementów stymulujących porost naszych rzęs przyspieszając tym samym ich cykl. Odżywki do rzęs są również przyczyną zbyt szybkiej ich wymiany. (kliknij)

 

Nieprawidłowe postępowanie po zabiegu - ze strony klientki

 

Po zakończonym zabiegu poinstruuj swoją klientkę co do pielęgnacji rzęs sztucznych. Podaj produkty, którymi będzie mogła myć rzęsy w sposób bezpieczny niewpływający na ich stan. Częstą przyczyną zbyt dużych ubytków jest zamoczenie rzęs w okresie, który obejmuje kwarantanna. Może dojść wtedy do wtórnej polimeryzacji kleju, mówiąc potocznie klej rozpuści się i zwiąże na nowo, tworząc duża ilość sklejek prowadzących w konsekwencji do ubytków.

Brak higieny oczu będzie prowadził do różnych stanów zapalnych, każde zmiany patologiczne w obrębie oczu będą przyczyną nietrzymania się rzęs sztucznych. (kliknij)

autor: Katarzyna Dobrowolska