Czy jestem wystarczająco dobra?

 

Czy jestem wystarczająco dobra? 

 

Wziąć udział w konkursie, czy nie brać ?- oto jest pytanie! Na pewno wiele z was myśli: "Nie ma mowy! Nie chcę się ośmieszyć. Wolę siedzieć w swoich skromnych czterech ścianach i podziwiać wszystkie te dziewczyny, które zdobyły medal."  Ale tak właściwie, co nas wstrzymuje? Wydaje mi się, że większość z nas ma te same obawy.

 

Nie lubimy krytyki, ani wytykania nam błędów. W głębi siebie wszyscy chcemy myśleć, że wykonujemy wszystko idealnie. Ciężko jest czasem schować dumę i pozwolić, aby ktoś inny otwarcie Cię ocenił. Nie zaszkodzi spróbować! Bądź rozsądna i spójrz na to z innej perspektywy. Pomyśl, że konkurs może mieć bardzo pozytywny wpływ na twoją pracę.

 

Osoby początkujące będą miały okazję, aby ujrzeć swoje błędy. To nic złego, każdy je popełnia. W branży "rzęsowej" nie ma czegoś takiego jak perfekcja (chyba, że jesteś fanem przerabiania zdjęć). Jest to okazja do podglądnięcia jak robią to inni, jakich trików używają. Szybko zauważysz, że każdy się stresuje, nie ważne jak dobry jest w tym co robi. Zyskasz możliwość porozmawiania z sędziami, a także ważnymi osobami z branży. Kto wie? Może dzięki temu pozyskasz nowe znajomości dla swojego biznesu? A co najważniejsze - zwyciężysz swoje ego i pokonasz słabości.

 

Jeśli nie wygrasz za pierwszym razem - nic się nie stało! Jest to tylko kolejna okazja, żeby spróbować raz jeszcze i pokazać samej sobie, że tym razem będziesz silniejsza. Nie przejmuj się za bardzo przegraną. Popatrz na nią jak na dobrego nauczyciela, który wytknie Ci wszystkie twoje błędy, ale da szansę na poprawę. Trening czyni mistrza, prawda? Nic nie jest w stanie Cię zatrzymać, buduj na tym swoją pewność siebie- przyda Ci się w biznesie, ale też codziennym życiu.

 

Branża urodowa nie jest prosta w obyciu, bywa też niesprawiedliwa. Wszelkiego rodzaju konkursy i mistrzostwa są swojego rodzaju odskocznią, nagrodą. Dodadzą Ci pewności siebie, a dzięki niej nabierzesz energii, aby z dnia na dzień stawać się lepszą wersją siebie samej. Powodzenia!