Wczytuję dane...

Żele do dezynfekcji rąk

Żele do dezynfekcji stosowane są na szeroką skalę od dawna, a ich popularność wzrasta od 2009 roku, gdy okazały się skutecznym środkiem ochrony osobistej w obliczu pandemii świńskiej grypy. Dziś są powszechnie dostępne i stanowią nie tylko dodatkowy środek ochrony sanitarnej, ale także alternatywę dla tradycyjnego mycia dłoni. Trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie w gabinetach kosmetycznych i salonach urody. Istotną kwestią w przypadku żeli dezynfekujących jest ich skład, ponieważ skuteczność działania zależy od stężenia substancji aktywnych w preparacie.

Popularne środki do dezynfekcji rąk

Do najbardziej skutecznych i najczęściej kupowanych żeli do dezynfekcji zalicza się te zawierające w swoim składzie alkoholowe substancje dezynfekujące. Produkty typu ABHS (ang. Alcohol-based hand sanitizers) obejmują środki stworzone na bazie alkoholu w różnej formie, np. etanolu, n-propanolu, alkoholu izopropylowego lub mieszanek alkoholowych. Takie preparaty są tańsze w produkcji, a przy tym odznaczają się wysoką skutecznością i świetnie sprawdzają się do wykonywania regularnej dezynfekcji dłoni.

Sprawdzona jakość preparatów do dezynfekcji

Podczas wyboru żelu do dezynfekcji rąk warto zwrócić uwagę na to, czy skuteczność jego działania została potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Wówczas zyskasz pewność, że zamówiony przez Ciebie produkt spełni swoje zadania, a zarazem będzie całkowicie bezpieczny.

Znajdujące się w naszej ofercie żele do dezynfekcji są przeznaczone do użytku profesjonalnego i medycznego, dlatego doskonale usuwają zarazki chorobotwórcze, a jednocześnie, mimo zawartości alkoholu, nie naruszają struktury skóry dłoni.

Skład wysokiej jakości żel antybakteryjnych

Prezentowane w tej kategorii żele do dezynfekcji wyróżniają się składem gwarantującym ich długotrwałe i pewne działanie. W większości produktów znajduje się alkohol etylowy, ponieważ jest on skuteczny w zabijaniu grzybów i bakterii. Poza bazową substancją aktywną, żel antybakteryjny powinien zawierać również inne składniki, które wpływają na jego właściwości.

Alkohol ma silne działanie antybakteryjne, ale także może negatywnie wpływać na kondycję skóry. Wysokie stężenie w kosmetykach powoduje, że mają one działanie wysuszające. Z tego powodu w składzie wysokiej jakości żeli do dezynfekcji znajdują się substancje odżywcze i nawilżające.

Co jeszcze może zawierać żel antybakteryjny?

W naszej ofercie znajdziesz przebadane dermatologicznie żele antybakteryjne, w których skład wchodzą:

  • Betaina – pochodna glicyny, ma ona działanie silnie nawilżające, dlatego korzystnie wpływa na kondycję naskórka;
  • Glicerynę – wzmacniającą właściwości nawilżające preparatu;
  • Cocamidopropyl – gwarantujący działanie antystatyczne, oczyszczające i pianotwórcze;
  • Ekstrakt z aloesu – działający nawilżająco, odżywczo i łagodząco, skutecznie kojący podrażnienia.

Inne czynniki wpływające na skuteczność żelu antybakteryjnego

Spektrum działania

Żele do dezynfekcji mogą mieć różne właściwości w zależności od zastosowanych w nich substancji aktywnych i odkażających. Niektóre preparaty działają jedynie grzybobójczo lub bakteriobójczo, więc nie niszczą wirusów, które są odporniejsze na oddziaływanie środków chemicznych.

Czas ekspozycji

Różne preparaty antybakteryjne mają inny czas ekspozycji na skórę. Chodzi tutaj o to, po jakim czasie działanie bakteriobójcze się uaktywnia. Żele do dezynfekcji, które zamówisz w naszym sklepie, zaczynają działać już po 30 sekundach, dlatego idealnie nadają się do błyskawicznego odkażenia dłoni. Ma to również znaczenie dla skuteczności preparatu. Jeżeli ekspozycja na skórze jest krótsza niż czas potrzebny na uaktywnienie substancji dezynfekującej w preparacie, to jego stosowanie nie będzie miał sensu. Środek nie zdąży bowiem zniszczyć szkodliwych patogenów, zanim zostanie wchłonięty lub odparowany.

Bezpieczne i wydajne żele do dezynfekcji rąk

Dostępne w naszej ofercie preparaty doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych i salonach urody czy w podróży, gdy nie ma się dostępu do bieżącej wody. Mogą po nie sięgać nie tylko dorośli, ale także dzieci. Posiadają status produktów medycznych, co sprawia, że wykazują skuteczne działanie antybakteryjne i antywirusowe. Dzięki wysokiej zawartości alkoholu etylowego żele do dezynfekcji rąk niszczą nawet 99,9% groźnych zarazków chorobotwórczych. Ich innowacyjna, nawilżająca formuła gwarantuje, że z łatwością można nanieść produkt na dłonie. Działają bardzo szybko, zapewniając wysoki poziom higieny w każdej sytuacji, a jednocześnie są delikatne dla skóry i nie pozostawiają na niej lepkiej warstwy. Dodatkowo odznaczają się neutralnym pH oraz znajdują się w rejestrze środków bójczych.

Podczas stosowania żeli do dezynfekcji rąk warto pamiętać o tym, by ich niewielką ilość zawsze dokładnie rozprowadzać po całej skórze dłoni, zwracając szczególną uwagę na odkażenie przestrzeni między palcami oraz okolic paznokci.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów