Sztuczne rzęsy — wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat sztucznych rzęs.
Sztuczne rzęsy mogą diametralnie odmienić wygląd kobiety. To właśnie dzięki nim spojrzenie jest zalotne oraz wyraziste. Niewątpliwym plusem jest również oszczędność czasu. Aplikując sztuczne rzęsy, możemy odpuścić sobie codzienne malowanie. Należy zaznaczyć, że wiele kobiet nie posiada długich i grubych rzęs, co może powodować kompleksy. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat sztucznych rzęs. Są one znane już od wielu pokoleń.
Zobacz o czym będziesz mogła przeczytać w tym artykule:
- Historia sztucznych rzęs
- Rodzaje sztucznych rzęs
- Aplikacja sztucznych rzęs
- Metody przedłużania rzęs
- Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?
- Przeciwwskazania przedłużania rzęs
- Czy przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy?
- Pielęgnacja sztucznych rzęs
Historia sztucznych rzęs
Nie można jednoznacznie stwierdzić, kiedy pojawiły się sztuczne rzęsy. W roku 1916 prężnie rozwijało się nieme kino. To właśnie wtedy reżyser D.W. Griffith postanowił, że jedna z bohaterek sztuki będzie posiadać przedłużane rzęsy. Należy podkreślić, że były one wykonane z ludzkich włosów. Były na tyle długie, że podczas zamknięcia oczu opierały się o policzki. W roku 1927 to rozwiązanie wykorzystał kolejny reżyser. Przedłużane rzęsy stały się powszechnie wykorzystywane w teatrze.
Rzęsy na pasku pojawiły się dopiero w latach 50 XX w. Błyskawicznie stały się one hitem wśród kobiet. Przez lata ich forma była modyfikowana. Pojawiły się kępki rzęs, które stanowiły uzupełnienie naturalnych włosków. W roku 2003 pojawiła się metoda przedłużania rzęs 1:1. Należy wspomnieć, że w Polsce zaczęła ona cieszyć się największą popularnością w około 2015 roku. Więcej na temat przedłużania rzęs metodą 1:1 można znaleźć w tym artykule.
Rodzaje sztucznych rzęs
Sztuczne rzęsy występują w wielu różnych formach, a wybór uzależniony jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Można wyróżnić:
Rzęsy syntetyczne powstały jako alternatywa dla rzęs naturalnych lecz bardzo szybko je wyparły. Występują w różnych wariantach. Różnią się one między sobą jakością, długością, czy też grubością. Niektóre z nich mogą prezentować się sztucznie i nieatrakcyjnie, większość jednak wygląda pięknie. Kupując rzęsy wybierz profesjonalną firmę, która gwarantuje wysoką jakość produktów.
Rzęsy syntetyczne nazywane jedwabnymi, są bardzo delikatne i gładkie. Nazwa pochodzi od ich niezwykłej miękkości, którą można odczuć na powiece.
Rzęsy z futra norek syberyjskich były stosowane w przedłużaniu rzęs, aby osiągnąć bardzo naturalny efekt. Bardzo szybko zostały zastąpione rzęsami syntetycznymi z kilku powodów. Najważniejszym jest los zwierząt, które mogłyby ucierpieć w procesie pozyskiwania włosia. Dodatkowo rzęsy syntetyczne dzięki wielu innowacjom oraz ulepszeniom tworzą zdecydowanie lepszy efekt niż rzęsy z naturalnego włosia norki.
Eco Volume Lashes - nadają się zarówno do metody podstawowej, jaki i objętościowej. Są to niezwykle miękkie i lekkie rzęsy syntetyczne, które zostały umieszczone w biodegradowalnym opakowaniu. Posiadają całkowicie zmieniony i ulepszony pasek rzęs, który zapewnia wygodę podczas aplikacji. Ulepszona formuła rzęs zapewnia głęboki czarny kolor, który przepięknie prezentuje się na oku.
Russian Volume — wykonuje się je metodą objętościową. Takie rzęsy to prawdziwe wachlarze. Są one grube, długie, a także ciemne. Należy jednak podkreślić, że są one wyjątkowo lekkie, dzięki czemu nie obciążają naturalnych włosków. Nie trzeba więc obawiać się ich wypadania, czy też silnego osłabienia. Opisywany rodzaj rzęs będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę w przypadku kobiet, które stawiają na wyraziste i mocne spojrzenie. Oczy będą znajdować się na pierwszym planie. Nie jest to typ polecany paniom stawiającym na naturalność.
Flat Cashmire — zostały zaprojektowane w taki sposób, aby prezentowały się na grubsze, niż są w rzeczywistości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie spektakularnego efektu przy zachowaniu niskiej wagi rzęs. Są one miękkie, przyjemne w dotyku i nieco połyskujące. Szersza podstawa sprawia, że przyczepność jest lepsza.
Rzęsy Camellia — to lekkie i delikatne rzęsy syntetyczne. Na jednym pasku znajdują się aż cztery różne długości. Przekłada się to na nieprzeciętny wygląd po aplikacji na powiece. Można je stosować podczas przedłużania metodą objętościową. Stopniowanie rzęs sprawia, że efekt jest o wiele bardziej naturalny. Włoski posiadają różny skręt, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
Aplikacja sztucznych rzęs
Aplikacja sztucznych rzęs może odbywać się na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jak długo ma utrzymywać się efekt.
Przyklejanie rzęs na pasku lub kępek rzęs — taki zabieg można przeprowadzić samodzielnie w domu. Zwykle klej dołączony jest do zestawu. Można również zakupić go osobno. Taka aplikacja wymaga wprawy. Rzęsy przyklejane są do powieki, bezpośrednio nad naturalnymi rzęsami. Duże znaczenie ma tutaj jakość kleju. Jeśli jest on zbyt słaby, rzęsy mogą odkleić się w najmniej spodziewanym momencie. Jeśli odpowiednio je oczyścimy, możemy wykorzystać je kilka razy.
Rzęsy magnetyczne — to nowość na rynku. Taka aplikacja nie wymaga aplikacji kleju, co zmniejsza ryzyko pojawienia się podrażnień, czy też reakcji alergicznych. Takie rzęsy składają się z dwóch warstw, pośród których znajdują się naturalne włoski. Aplikacja możliwa jest dzięki sile oddziaływania magnesów.
Rzęsy przedłużane metodą objętościową — pojedyncza rzęsa przyklejana jest do naturalnego włoska. Ich ilość zależy od wybranej metody, np. w przypadku 3:1 do jednej naturalnej rzęsy przykleja się trzy sztuczne. Taki zabieg gwarantuje efekt nawet na sześć tygodni. Jest on wykonywany przez profesjonalne stylistki.
Metody przedłużania rzęs
Aktualnie zabieg przedłużania rzęs cieszy się największym zainteresowaniem. Trwa on około 1,5-2 godziny. Wykonuje się go wyłącznie u doświadczonej stylistki, która posiada niezbędne akcesoria. Należy zaznaczyć, że efekt utrzymuje się miesiąc — półtora miesiąca. Rzęsy przedłużane metodą objętościową mogą wyglądać subtelnie i naturalnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były one gęste, grube i długie. Wszystko zależy od osobistych preferencji.
Przedłużanie rzęs metodą objętościową wymaga systematycznego uzupełniania ubytków. Sztuczne rzęsy wypadają, co jest związane z naturalnym cyklem życia rzęs. Są one przyklejane do naturalnych włosków. Prawidłowo przeprowadzone przedłużanie nie obciąża naturalnych rzęs, co stanowi wielką zaletę.
Przedłużanie rzęs metodą 1:1 - to podstawowa metoda. Uzyskany efekt jest wyrazisty, a zarazem bardzo naturalny. Podczas zabiegu dokleja się jedną sztuczną rzęsę do jednej rzęsy naturalnej. Plusem jest fakt, że ta metoda nie obciąża naturalnych włosków. Rzęsa syntetyczna jest lekka, a więc nawet rezygnując z przedłużania, nie zauważymy ubytków. Chcąc utrzymać efekt, należy uzupełniać rzęsy przynajmniej raz na cztery tygodnie.
Przedłużanie rzęs metodami objętościowymi 2D-10D - metoda ta polega na doklejeniu kilku sztucznych rzęs do rzęsy naturalnej. Wszystko zależy od indywidualnego wyboru. W przypadku metody 2D dokleja się dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej. Analogicznie obydwa się to w pozostałych przypadkach. Decydując się na metodę 10D, doklejamy aż dziesięć rzęs sztucznych do jednej naturalnej. To doskonała opcja dla kobiet, które chcą uzyskać mocny i nieco teatralny efekt. Spojrzenie będzie magnetyzujące i przeszywające. Pamiętajmy, że tutaj liczy się przede wszystkim jakość rzęs. Muszą być one wyjątkowo lekkie, tak aby nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla naturalnych włosów i powieki. Ogromną rolę odgrywa również fachowa aplikacja. Tu sprawdzisz ile może kosztować przedłużanie rzęs metodami objętościowymi.
Metoda Hollywood effect — to przedłużanie rzęs metodą objętościową. Polega na doklejaniu puszystych kępek. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu, który możemy zaobserwować u gwiazd światowego formatu. Bardzo popularną metodą jest “efekt Kim”, aplikacja wykonywana jest z rzęs różnych długości, aby osiągnąć efekt postrzępionych rzęs. To metoda charakterystyczna dla celebrytki Kim Kardashian West.
Przedłużanie dolnych rzęs — z tej metody korzystają przede wszystkim kobiety, które chcą maksymalnie powiększyć oczy. Wiele pań zapomina, że przedłużane rzęsy prezentują się lepiej, jeśli dolna powieka również jest wyrazista. Oczywiście rodzaje i długości rzęs dobierane są indywidualnie. Zabieg przebiega tak samo, jak w przypadku pozostałych metod objętościowych. Do każdej naturalnej rzęsy przyklejana jest sztuczna. Jak dokładnie przebiega taki zabieg zobacz tutaj.
Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?
Planując zabieg przedłużania rzęs, należy się do niego kompleksowo przygotować. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przebiegnie on poprawnie, a efekt będzie długotrwały. Bezpośrednio przed wizytą w salonie kosmetycznym lepiej nie pić napojów pobudzających — dotyczy to w szczególności kobiet, które mają problem z drgającą powieką.
Jeżeli Twoje rzęsy nie są w najlepszej kondycji poświęć chwilę, aby poznać kilka sposobów na ich odbudowę. O wszystkim dowiesz się z tego artykułu.
Oczywiście wybierając się na zabieg, nie należy malować rzęs. Tego dnia nie zaleca się również stosowania mleczek do demakijażu, czy też tłustych kremów. Panie noszące szkła kontaktowe powinny je wyjąć na czas przedłużania rzęs.
Przeciwwskazania do przedłużania rzęs
W niektórych przypadkach przedłużanie rzęs jest niewskazane. Mowa tutaj w szczególności o chorobach oczu, czy też zapaleniach spojówki. Zabieg nie może również zostać przeprowadzony w przypadku całkowitego braku rzęs lub ich wyraźnego przerzedzenia.
Do pozostałych przeciwwskazań można zaliczyć: alergię na składniki znajdujące się w kleju, nadpobudliwość, brak cierpliwości, wyrywanie rzęs na tle nerwowym.
Czy przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy?
Przedłużane rzęsy nie niszczą naturalnych rzęs. W dowolnym momencie można zdecydować się na ich ściągnięcie, a stan rzęs nie będzie gorszy niż przed zabiegiem. Warto wspomnieć, że ich wypadanie jest skutkiem naturalnego cyklu. Nie można temu zapobiec.
Oczywiście przedłużanie rzęs jest bezpieczne tylko wtedy, gdy zabieg zostanie przeprowadzony przez certyfikowaną stylistkę. Musi ona posiadać nie tylko wiedzę teoretyczną i doświadczenie, ale również wysokojakościowe materiały oraz akcesoria. Należy więc rozważnie wybrać odpowiedni salon kosmetyczny.
Pielęgnacja sztucznych rzęs
Pielęgnacja rzęs przedłużanych to przede wszystkim ich systematyczne czesanie i oczyszczanie. Najlepiej robić to codziennie przy użyciu specjalnej szczoteczki. Ponadto ważne jest to, aby nie natłuszczać rzęs. Należy uważać na kremy nakładane w okolicy oczu. Lepiej jest zrezygnować z nakładania na powieki wszelkich tłustych mleczek do demakijażu, czy też innych kosmetyków.
Materiał video: Jak myć przedłużone rzęsy? - Pytanie do Instruktora
Bezpośrednio po aplikacji należy unikać gorącej wody i pary wodnej. Lepiej zrezygnować z basenu, czy też sauny. Warto jest uważać na czynniki, które mogłyby osłabić jakość kleju. Istotne jest również to, aby nie pocierać oczu. Z pewnością nie należy szorować ich ręcznikiem, czy też trzeć o poduszkę.