Wczytuję dane...

Jak prawidłowo przechowywać kleje do przedłużania rzęs?

Czy wiesz, że prawidłowe przechowywanie kleju wpływa na wydłużenie okresu jego przydatności do użycia oraz na jego właściwości? Dzięki kilku niezwykle prostym zasadom sprawisz, że klej będzie dłużej świeży i uchronisz go przed upałami.

 

1. Kleje cyjanoakrylowe, których używamy podczas zabiegu stylizacji rzęs powinny być przechowywane w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu, aby można było przez dłuższy czas cieszyć się ich właściwościami.

 

2. Używanie woreczków termoizolacyjnych znacznie ułatwia przechowywanie kleju oraz wydłuża okres przydatności poprzez ochronę kleju przed warunkami zewnętrznymi. (kliknij)

 

3. Klej powinno się przechowywać w temperaturze pokojowej (ok. 18-20*C). Niższe temperatury, jakie niekiedy panują w lodówce mogą okazać się niekorzystne. Klej należy chronić zarówno przed zbyt wysoką jak i zbyt niską temperaturą.

 

4. Kolejnym ważnym czynnikiem jest sposób używania kleju. Po każdym użyciu szyjkę kleju należy starannie oczyścić i dokładnie zakręcić, co zapobiegnie utlenianiu się kleju i zatracaniu jego właściwości.

 

5. Klej w cieplejsze dni szybciej gęstnieje. Spowodowane jest to szybszym odparowywaniem rozpuszczalnika, który warunkuje jego konsystencję. Zgęstniałą kroplę należy od razu wymienić. Im częściej kropla zostanie wymieniona, tym większa szansa na trwałą stylizację. Przyczyn tego, że rzęsy po doklejeniu odpadają od rzęsy naturalnej jest wiele. Po pierwsze temperatura – kleje cyjanoakrylowe potrzebują poziomu wilgotności powyżej 30% oraz temperatury ok. 20*C. Niektóre kleje są bardziej lub mniej wrażliwe na warunki panujące w lokalu. W określaniu warunków atmosferycznych może pomóc stacja pogody. Podejrzewam, że poprawa wilgotności, która w ciepłe dni niejednokrotnie jest niska, będzie tu jak najbardziej wskazana.

 

Instruktor Noble Lashes

Anna Chrostowska