Jak prawidłowo przechowywać kleje do przedłużania rzęs?
Jak przedłużyć trwałość kleju do przedłużania rzęs?
Klej do rzęs to kluczowy produkt w pracy każdej stylistki rzęs, a jego jakość bezpośrednio wpływa na trwałość aplikacji. Aby uniknąć problemów z wiązaniem, gęstnieniem czy zbyt szybkim wysychaniem kleju, nie wystarczy wybór odpowiedniego kleju – równie ważne jest jego prawidłowe przechowywanie. Temperatura, wilgotność, sposób użytkowania i dodatkowe zabezpieczenia, takie jak woreczki termoizolacyjne, mogą znacząco wydłużyć jego przydatność i zapewnić stabilne działanie. W tym artykule znajdziesz sprawdzone sposoby na przechowywanie kleju do rzęs, które pomogą Ci uniknąć reklamacji i utrzymać najwyższą jakość stylizacji rzęs.
Z tego artykułu dowiesz się:
✅ Jak prawidłowo przechowywać klej do przedłużania rzęs?
✅ Jak temperatura i wilgotność wpływają na trwałość kleju?
✅ Jak unikać przedwczesnego gęstnienia kleju?
✅ Gdzie najlepiej przechowywać klej?
✅ Jak dbać o szyjkę kleju?
✅ Jak woreczek termoizolacyjny wpływa na trwałość kleju?
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wydłużyć trwałość kleju!
Przechowywanie kleju do rzęs
Czy wiesz, że prawidłowe przechowywanie kleju wpływa na wydłużenie okresu jego przydatności do użycia oraz na jego właściwości? Dzięki kilku niezwykle prostym zasadom sprawisz, że klej będzie dłużej świeży a aplikacje trwalsze.
Przeczytaj, żeby dowiedzieć się wszystkiego o klejach do rzęs!
Kleje do rzęs - pytania i odpowiedzi
ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA KLEJ
Kleje cyjanoakrylowe, których używamy podczas zabiegu stylizacji rzęs, powinny być przechowywane w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu, aby można było przez dłuższy czas cieszyć się ich właściwościami.
WORECZKI TERMOIZOLACYJNE
Używanie woreczków termoizolacyjnych i innych akcesoriów do kleju znacznie ułatwia przechowywanie kleju oraz wydłuża okres przydatności poprzez ochronę kleju przed warunkami zewnętrznymi.
ZADBAJ O ODPOWIEDNIĄ TEMPERATURĘ
Klej powinno się przechowywać w temperaturze pokojowej (ok. 18-20*C). Niższe temperatury, jakie niekiedy panują w lodówce, mogą okazać się niekorzystne. Klej należy chronić zarówno przed zbyt wysoką, jak i zbyt niską temperaturą. Warto posiadać stację pogody do mierzenia warunków. Klej w cieplejsze dni szybciej gęstnieje. Spowodowane jest to szybszym odparowywaniem rozpuszczalnika, który warunkuje jego konsystencję. Zgęstniałą kroplę należy od razu wymienić. Im częściej kropla zostanie wymieniona, tym większa szansa na trwałą stylizację. Przyczyn tego, że rzęsy po doklejeniu odpadają od rzęsy naturalnej, jest wiele. Po pierwsze temperatura – kleje cyjanoakrylowe potrzebują poziomu wilgotności powyżej 30% oraz temperatury ok. 20*C. Niektóre kleje są bardziej lub mniej wrażliwe na warunki panujące w lokalu. W określaniu warunków atmosferycznych może pomóc stacja pogody. Podejrzewam, że poprawa wilgotności, która w ciepłe dni niejednokrotnie jest niska, będzie tu jak najbardziej wskazana.
JAK POPRAWNIE UŻYWAĆ KLEJU?
Kolejnym ważnym czynnikiem jest sposób używania kleju. Po każdym użyciu szyjkę kleju należy starannie oczyścić i dokładnie zakręcić specjalnym wacikiem do kleju, co zapobiegnie utlenianiu się kleju i zatracaniu jego właściwości.
Klej w cieplejsze dni szybciej gęstnieje. Spowodowane jest to szybszym odparowywaniem rozpuszczalnika, który warunkuje jego konsystencję. Zgęstniałą kroplę należy od razu wymienić. Im częściej kropla zostanie wymieniona, tym większa szansa na trwałą stylizację. Przyczyn tego, że rzęsy po doklejeniu odpadają od rzęsy naturalnej, jest wiele. Po pierwsze temperatura – kleje cyjanoakrylowe potrzebują poziomu wilgotności powyżej 30% oraz temperatury ok. 20*C. Niektóre kleje są bardziej lub mniej wrażliwe na warunki panujące w lokalu. W określaniu warunków atmosferycznych może pomóc stacja pogody. Podejrzewam, że poprawa wilgotności, która w ciepłe dni niejednokrotnie jest niska, będzie tu jak najbardziej wskazana.
Anna Chrostowska,
Instruktor Noble Lashes