Microblading - diabeł tkwi w szczegółach!
Microblading to technika, która dla wielu osób wydaje się być dziecinnie prosta. Rzeczywistość może wyglądać nieco inaczej. Bywa, że microblading sprawia wiele problemów. Szczególnie tym osobom, które postanowiły uczyć się jej na własną rękę lub przy wsparciu filmów z YouTube. Jak każda nauka, wymaga profesjonalnego podejścia, sprzętu i odpowiedniej wiedzy. Sekrety udanego makijażu poznasz tylko na szkoleniu u instruktora z doświadczeniem i takiego, który nie stoi w miejscu, a nieustannie poszukuje rozwoju i edukacji. Co oczywiście również polecamy wszystkim kursantom.
Microblading to nic innego jak makijaż permanentny i wymaga poważnego podejścia. Nie powinna nami kierować chęć szybkiego zarobku. Pamiętajmy, że pracujemy z twarzą, która często jest naszą wizytówką. Niepoważne podejście może rodzic poważne problemy. Nie usuniemy microbladingu w ciągu 30 minut przy pomocy removera! Nieprawidłowy makijaż może nieść za sobą złą opinię wśród potencjalnych klientów, a w ostateczności roszczenia prawne za niewłaściwe wykonanie usługi.
Czy ja się nadaję?
To pytanie bardzo często pada z ust kursantek. Według naszej instruktorki - Agnieszki Adamczyk - każdy może nauczyć się microbladingu. Główna różnica może polegać na jakości wykonania i ilości poświęconego czasu na ćwiczenia. Oczywiście istnieją osoby, które mają "wrodzony talent". Pamiętaj, że również one poświęciły wiele godzin czy lat na doskonalenie swojego warsztatu. Ten, kto nie urodził się z "ołówkiem w ręku" będzie musiał spędzić więcej czasu na treningu i samodoskonaleniu.
Co przyda się do prawidłowego rysunki brwi?
- kredka (dobrze naostrzona, w wyraźnym kolorze)
- linijka (pozwala na zachowanie symetrii i proporcji)
- suwmiarka (jak wyżej)
- naklejki, miarki na czoło (pozwalają pilnować ważnych milimetrów bez ciągłego przykładania linijki czy suwmiarki)
- nitka (pomaga sprawdzić zachowanie wysokości i symetrii brwi)
Mam narzędzia, ale nie potrafię namalować brwi...
To częsty problem, który występuje na szkoleniach. Osoby, które uczą się podczas kursów, nie zawsze ukończyły szkołę kosmetyczną, chociaż i to nie daje dziś gwarancji, że rysunek będzie idealny. Jeśli podstawy sprawiają Ci kłopot, nie możesz przejść dalej z myślą, że jakoś to będzie.
Poniżej przedstawiamy dwa sposoby jak nauczyć się malować brew od podstaw:
1) Rysunek techniczny z figur geometrycznych
Z figur geometrycznych można narysować dosłownie wszystko! Ten prosty schemat pomoże Ci stworzyć prawą oraz lewą brew. Oczywiście ta forma rysunku wymaga w kolejnych etapach udoskonalenia, czyli zmiękczania ostrych kantów oraz zachowania proporcji brwi w stosunku 2/3 do 1/3.
2)Rysunek techniczny z kropek
W pierwszym etapie stawiamy 5 kropek i łączymy jedną po drugiej, tworząc symetryczną brew. W następnej kolejności, aby utrudnić sobie rysunek i dojść do wprawy usuwamy górne pietra kropek. Oczywiście i w tym przypadku nie możemy zapomnieć o prawidłowych proporcjach brwi 2/3 do 1/3.
Mamy nadzieję, że to krótkie kompendium wiedzy przyda się osobom, które już zaczęły swoją drogę z makijażem permanentnym jak i tym, którzy dopiero zaczęli o tym myśleć. Pamiętajcie, że prawidłowo wykonany rysunek to połowa drogi do sukcesu. Kolejnym etapem jest jego wypełnienie. W zależności od tego jak skomplikowane są brwi (częściowy lub całkowity brak włosków, brak symetrii, trudny i bardzo wymagający klient), rysunek może trwać od 15 do nawet 40 minut.
Autor: Agnieszka Adamczyk, instruktorka Noble Lashes