Wczytuję dane...
Microblading - makijaż brwi

Microblading - metoda permanentnego makijażu brwi

Naturalne brwi nie zawsze prezentują się w ładny i estetyczny sposób. Mogą być za jasne, rzadkie lub nieregularnie się układać. A przecież zadbane brwi mogą bardzo korzystnie wpłynąć na całokształt twarzy - dlatego wiele kobiet do codziennego makijażu włącza ich wypełnienie i nadanie im konturu. Istnieje jednak sposób, który upiększy brwi bez konieczności czasochłonnego malowania ich każdego dnia. Mowa o innowacyjnej metodzie makijażu permanentnego, jakim jest microblading. Jeśli interesują Cię produkty związane z tym zabiegiem to zapraszamy do kategorii microblading w naszym sklepie.

microblading, makijaż permanentny

Na czym polega microblading?

Zabieg polega na dorysowaniu włosków na skórze. Za pomocą malutkiego ostrza wprowadza się pod naskórek delikatny barwnik.

Wykwalifikowana kosmetyczka nacina delikatnie skórę na niewielką głębokość, tym samym tworząc zarys włosa. Następnie w tę szczelinę wprowadza pigment. Ten makijaż permanentny brwi daje subtelny, naturalny efekt cienkich, delikatnych włosków.

Docelowy efekt widoczny jest co prawda dopiero po tygodniu (w tym czasie schodzi delikatna opuchlizna, a barwnik się wyrównuje), ale za to efekt pozostaje na brwiach od roku do aż dwóch lat.

Jak wygląda zabieg?

Cały zabieg microbladingu trwa około godziny. Trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy powstrzymać się od ingerowania w strukturę i wygląd brwi, a na sam zabieg trzeba stawić bez makijażu na brwiach. Na początku kosmetyczka nakłada na brwi i ich okolice maść znieczulającą - dzięki temu zabieg jest komfortowy, bezbolesny i bezpieczny.

Następnie kosmetyczka dobiera kolor pigmentu do koloru włosów i kredką obrysowuje docelowy kształt brwi. Po akceptacji konturu ze strony klientki, osoba wykonująca zabieg, przechodzi do jego realizacji i wprowadza pigment pod skórę.

Przeciwwskazania

Wiele gabinetów kosmetycznych wymaga od klientek wypełnienia przed zabiegiem specjalnej ankiety, w której potwierdza się stabilny stan zdrowia, brak dolegliwości,chorób przewlekłych oraz informację o ewentualnym przyjmowaniu leków. Jeżeli formularz wykaże przeciwwskazania, zabieg może zostać anulowany.

Niektóre salony kosmetyczne zastrzegają sobie brak prawa do reklamacji ze strony klientek w przypadku niezadowolenia z efektów. Pamiętając, że efekt utrzymuje się do dwóch lat, warto zdecydować się na salon, w którym reklamacje są uznawane.

Szkolenie z microbladingu

Jeśli interesuje Cię szkolenie, zapraszamy Cię na specjalną stronę poświęconą kursom z microbladingu - permanentnego makijażu brwi.

Pozostałe zabiegi