Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

Piękne, długie rzęsy to marzenie niejednej kobiety. Podkreślone, wyraziste spojrzenie to niewątpliwy atut. Jednak taki efekt trudno osiągnąć wyłącznie tuszem do rzęs. Dla osób obdarzonych rzadkimi, cienkimi rzęsami lub dla tych, które nie mają cierpliwości do codziennego nakładania kilku warstw tuszu, kosmetologia znalazła idealne rozwiązanie: przedłużanie rzęs metodą 1:1

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu kosmetyczka przykleja jedną rzęsę sztuczną w minimalnej odległości od rzęsy prawdziwej, czyli na jedną rzęsę naturalną przypada jedna doklejona - stąd nazwa metody 1:1. Rzęsy są wykonane z tworzywa, które łączy w sobie jedwab oraz włókna syntetyczne: dzięki temu rzęsy nie wyglądają sztucznie, ładnie się układają i całość daje naturalny efekt. Zabieg jest w stu procentach bezpieczny i nie narusza struktury oka.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przedłużanie rzęs zawsze wykonuje się na całkowicie oczyszczonym oku - oznacza to, że przed zabiegiem należy wykonać dokładny demakijaż. Oczywiście może wykonać go również kosmetyczka. Przedłużanie rzęs 1:1 trwa około dwóch do trzech godzin, dlatego należy zarezerwować sobie trochę czasu, aby podczas zabiegu spokojnie się zrelaksować. Sprzyjają ku temu okoliczności: przez cały czas należy pozostać w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami - nie wolno ich otwierać, by klej nie dostał się do wnętrza oka. 

Efekty

Efekt uzyskany po zabiegu przedłużenia rzęs metod 1:1 to pięknie podkreślone, wydłużone i pogrubione rzęsy, jednak nadal wyglądające naturalnie. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby używania zalotki ani tuszu do rzęs. Efekt ten utrzymuje się od czterech do sześciu tygodni. Po tym czasie należy ponownie udać się do salonu kosmetycznego i albo uzupełnić rzęsy, albo zdjąć je zupełnie. 

Czego unikać po zabiegu przedłużenia rzęs?

Po zabiegu należy zdecydowanie zmienić kosmetyki do demakijażu oka - najlepiej, by był to delikatny płyn micelarny. Cały proces oczyszczania dobrze jest wykonywać pędzelkiem, by nie naruszyć rzęs oraz nie narazić ich na wplątanie się weń waty z płatków kosmetycznych. Do tego warto pamiętać o codziennym przeczesywaniu rzęs oraz o śnie w odpowiedniej pozycji - tak, by rzęsy nie uległy połamaniu czy deformacji.

Szkolenie z przedłużania rzęs metodą 1 do 1

Jeśli interesuje Cię szkolenie to zapraszamy Cię na specjalną stronę poświęconą kursom z przedłużania rzęs metodą 1 do 1.

Pozostałe zabiegi